Pomáhame Kristínke

Kristínka býva v Bratislave so svojimi rodičmi a staršou sestrou. Bola krásne zdravé bábätko, keď si jej rodičia v 3 mesiacoch po prvýkrát všimli, že niečo nie je v poriadku. Dnes má Kikuška 4,5 roka, nevie chodiť, rozprávať, štvornožkovať. Má problémy s jedením, vie jesť iba mixovanú stravu. Lekári jej okrem čiastkových diagnóz (reflux, centrálna porucha zraku - CVI, dyskinézy, celotelová hypotónia, hypermobilita, mikrokránia, faciálny dysmorfizmus, oneskorený psycho-motorický vývoj) dodnes nestanovili primárnu diagnózu. Odhadujú, že zrejme by Kika mohla mať nejakú genetickú alebo metabolickú mitochondriálnu poruchu, nevedia však určiť presne akú.

 

Kika je usmievavé milé dievčatko, niekedy sa vie ale aj pekne nahnevať. Každý deň poctivo cvičí a pri cvičení je z nej „zaťatý“ bojovník. Kristínka má rada detskú spoločnosť a najšťastnejšia je, keď sa s ňou hrá jej sestrička Barborka. Miluje čítanie knižiek, plávanie, hojdanie na hojdačke, prechádzky po lese a rada sa pozerá do zrkadla. Pre svojich rodičov je ich malé prítulné slniečko.

 

Kristínka intenzívne rehabilituje 4-7x do roka na pobytoch v Adeli centre v Piešťanoch, v Centre Liberta v Košiciach a v centre NeuroRehab v Šoproni. Doma cvičí Kika s rodičmi 2 hod. denne. Okrem toho pravidelne absolvuje doplnkové terapie: Snoezelen, muzikoterapiu, hyperbarickú kyslíkovú komoru, plávanie, hipoterapiu, kraniosakrálnu osteopatiu, EEG Biofeedback, ako i zrakovú, bazálnu a orofaciálnu stimuláciu.

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o Kristínke, prečítajte si jej celý príbeh.

Kristínkina rehabilitácia v Adeli Medical Centre (november 2013):

Malý pohľad na to, ako vyzerá Kristínkina rehabilitácia v Adeli Centre:

Kristínkina rehabilitácia v roku 2014: